Blog

Kurtki młodzieżowe przejściowe – przegląd modnych propozycji

Czym są kurtki przejściowe? To taka odzież wierzchnia, która doskonale sprawdza się wczesną wiosną oraz wczesną jesienią, a także latem, gdy jest chłodno i deszczowo. Takie kurtki ochronią przed wiatrem, deszczem, zapewniają ciepło, ale z drugiej strony są na tyle lekkie, że gdy szybko zmieni się pogoda, można zdjąć je i zwyczajnie włożyć do torebki

Kurtki młodzieżowe przejściowe

Kurtki przejściowe bardzo często wykonane są z tkanin hydrofobowych, a zatem doskonale chronią przed wodą i są nieprzemakalne. Warto wybrać jakiś sportowy model, na przykład na zamek, który utrzymany jest w jasnych pastelowych kolorach. Po prostu takie kurteczki o krótszym kroju, doskonale wyglądają do wielu różnych stylizacji, w tym do tak modnych szortów, mom jeans oraz innych spodni.

Współczesne modele bardzo często nawiązują do tych, jakie noszone były w latach 90. To ukłon w stronę tamtej mody. Współczesne wiatrówki przypominają ortalionowe kurtki z tamtych lat. Świetnie wyglądają w nowoczesnych stylizacjach. To rzecz, po którą chętnie sięgają młode kobiety.

Sprawdź też:

Kurtki dżinsowe na wiosnę

Kurtkę dżinsową, czyli katanę, spokojnie można nazwać również kurtką przejściową. To propozycja, bez której trudno wyobrazić sobie szafę współczesnych dziewczyn. Jeansowe kurtki są prawdziwą klasyką i doskonale wyglądają w wielu różnych stylizacjach. Na wczesną wiosnę oraz jesień można wybrać model, który posiada podpinkę z futerka. Taka kurteczka znowu nawiązuje trochę do mody lat 90.

Kurtki utility jacket

Bardzo popularnym rodzajem kurtek przejściowych są też tak zwane utility jacket lub kurtki cargo. Są w stylu militarnym, najczęściej uszyte są z grubej bawełny lub jeansu w kolorze zielonym, khaki lub beżowym. To absolutnie kultowa propozycja, którą warto mieć w swojej garderobie.

Możliwość komentowania Kurtki młodzieżowe przejściowe – przegląd modnych propozycji została wyłączona