Kurtka parka zimowa damska, styl militarny

Kurtka parka zimowa

Wybór odzieży wierzchniej na zimę, szczególnie dla pań, wcale nie jest aż tak bogaty. Jeżeli kobieta poszukuje takiej odzieży wierzchniej, która będzie dobrze pasować do sportowych ubrań, ale będzie można ją też zakładać do czegoś bardziej eleganckiego, dobrym wyborem może okazać się kurtka parka.

Świetna kurtka parka na zimę damska

Kurtka Parka dla kobiet to trochę dłuższa kurtka, sięgająca do połowy uda, albo nawet tuż przed kolana. Jest ona połączeniem odzieży wierzchniej o kroju sportowym, z cechami płaszcza. Bez wątpienia nie jest po prostu zwykłą sportową kurtkę, natomiast nie można powiedzieć również, by była bardzo elegancka. A zatem parka to taka trochę hybryda, fzięki czemu można zakładać ją naprawdę na mnóstwo okazji. Parki najczęściej występują w różnych odcieniach zgnitej zieleni, poza tym popularne są również parki w kolorze granatowym oraz czarnym. Parka zawsze ma kaptur, często jest on ozdobiony miłym futerkiem. W pasie znajduje się troczek do ściągania, dzięki czemu parkę można bardziej dopasować do sylwetki. Kurtki parki pokochały kobiety, a zatem firmy odzieżowe zaczęły produkować je również dla mężczyzn.

Jak nosić kurtkę parkę

Do kurtki parki można dobrać co najmniej kilka modeli różnych butów. A zatem świetnie pasują do niej klasyczne sneakersy, które ostatnio można kupić również w wydaniu zimowym, kiedy są ocieplane za pomocą futerka. Do parki Świetnie wyglądają również klasyczne damskie skórzane sztyblety, czyli buty raczej eleganckie. Można ją zatem stylizować w bardziej sportowym i miejskim stylu, jak często robią to nastolatki czy młodzi mężczyźni. Jeżeli jednak potrzebuje się odzieży wierzchniej do trochę bardziej eleganckiego zestawu, a nie dysponuje się klasycznym płaszczem, parka też dobrze się sprawdzi. Można ją założyć nawet jako odzież wiierzchnią, jeżeli na codzień do pracy nosi się garnitur. Poza tym to kurtka idealna na zimowe wyjścia w czasie wolnym, bo jest dłuższa i ocieplana za pomocą futerka, a zatem w parce nie straszne mrozy i zimne wiatry.